Yer Boyası

Epoksi Boya

Epoksi Boya yapisi
Epoksi boya, kimyasal ve fiziksel etkilere son derece dayanikli, epoksi reçine esasli, yari mat görünümde, son kat boyadir.

Epoksi Boya Özellikleri
Kimyasal ve fiziksel etkilere mükemmel dayanim göstermesi, Her türlü metal ve beton yüzeylerde rahatlikla kullanilabilmesi

Epoksi Boya kullanim alanlari
Epoksi boya son kat, asit ve baz gibi kimyasal maddelere maruz kalan metal ve beton yüzeyler ile liman ve sanayi tesislerindeki metal yüzeylere uygulanmis tüm epoksi astar ve ara kat sistemlerin üzerine, son kat kaplama olarak kolaylikla uygulanabilir.

Epoksi Boya ve Zeminler

Fayanslarını boyatmak isteyip ilgili boya hangisi bilmeyenler için,veya zemin kaplama için çözümler arayanlar için Epoksi Kaplama sistemleri ve yapılabilecekler.Buyurun yazımız.
Epoksi boya toz, kir ve leke tutmaz, tozutmaz, su geçirmez. Epoksi boya Kimyasal etkilere dayanıklıdır.Sürtünme ve aşınmaya dayanıklıdır.
Epoksi boyanın temizliği kolaydır, hijyeniktir, Epoksi boya bakteri üremesine izin vermez. Epoksi boya hızlı ve kolay uygulanabilir, kürlenme süresi kısadır..
Epoksi boyanın yapışma niteliği yüksektir.Darbelere karşı yüksek mukavemeti vardır.Epoksi boya geniş alanlarda tek parça, derzsiz uygulanabilir.İstenilen renkte yapabilirsiniz.

Epoksi Boya ve Zeminler

Epoksi, inşaat alanında da çok yaygın olarak kullanılan bir malzemedir. Çatlakların doldurulmasında, sonradan betonun içine eklenecek çelik donatıların yerleştirilmesinde (filiz ekimi) kullanılır. Betonarme içine ekilen donatılar için çekme mukavemetleri oldukça yüksektir.

Epoksi, ayrıca boya veya astar olarak da uygulanmaktadır.
Epoksi; endüstriyel üretim tesisleri, gıda üretim tesisleri, tekstil fabrikaları, ilaç fabrikaları, entegre büyükbaş hayvan çiftlikleri süt sağım ve sağmal üniteleri, hastaneler, okullar, elektrik santralleri, depolar, yükleme boşaltma alanları, montaj alanları, oto galeri, gösteri alanları, boyahane ve bakım üniteleri, otoparklar, servis alanları ve benzeri tesislerde, betonun aşınma, darbe ve kimyasal dayanımını arttırmasından ötürü zemin kaplaması olarak da da kullanılmaktadır. Kaplanmış alanların, tozumazlığın artması, çeşitli sıvıların emiliminin ortadan kalkması, kolay temizlenebilmesi ve bakteri oluşumunun engellenmesinden dolayı hijyen standartları yükselir.

Epoksi Kaplama Uygulamasi

1.1. Sicaklik ve Nem
Epoksi uygulamasi için, ortam ve beton yüzey sicakligi +10°C ile +30°C araliginda olmalidir. Beton nem oraninin kosulsuz %4 ve altinda, ortamdaki bagil nem oraninin %80‘nin altinda olmasi gerekmektedir. Bagil nemin; sebnem noktasi olarak da söylenen yogusma sicakliginin altinda olmasi gerekmektedir. Beton nem orani nemölçer kullanilarak ölçülmeli, gerektiginde ortam sicakligi yükseltilmelidir.

Epoksi Anti Statik Kaplama

Epoksi anti statik kaplama, temizlenmesi kolay ve toz tutmayan zemin kaplamasidir. Orta oranda mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanimi vardir. Anti statik kaplamada statik elektrigin bakir baralar ile mevcut ortamda uzaklastirilmasi hedef alinmistir.

Epoksi anti statik kaplama, yeni beton zeminlerde veya çukurlasmis, asinmis ve zedelenmis beton zemin yüzeylerin parlak, yogun ve dayanimli yüzey haline getirir. Yüzey yari pürüzlü veya tam pürüzlü hale getiren kaplama sistemidir.Kimyasal nitelikli bu kaplama ile zeminler hizli ve dayanikli bir sekilde olusturulabilir.

Epoksi Kaymaz Zemin U.

Teknik Bilgiler Özellikleri
Yüksek kimyasal ve mekanik dayanikliliga sahiptir. Solventsiz olusundan dolayi yangin tehlikesi yoktur. Sert ve parlak bir yapiya sahip olup, kolay temizlenebilir, bakteri barindirmaz, tozumaz, sagliga zarari yoktur. Genlesmeye müsait zeminler için elastik yapida kaplama olmalidir.Tek katta 0,700-1,0 mm kalinlik elde edilir ki isçilikten ve zamandan tasarruf saglar. Ingiliz Standartlari BS 5493-1977 : KU1B/KF 1B (iki bilesenli, kimyasal ve fiziksel etkenlere dayanikli Epoxy boya) sartlarina uygundur.

Epoksi Mortar Uygulamasi

Epoksi Mortar Zemin Kaplama
Epoksi Mortar kaplama temizlenmesi kolay ve toz tutmayan bir zemin kaplamasidir. . Kolay temizlenir yüksek oranda mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanimi vardir.

Epoksi Mortar kaplama, yeni beton zeminlerde veya asinmis, çukurlasmis, zedelenmis beton zemin yüzeylerini parlak, yogun ve dayanimli bir yüzey haline getirir. Kaplanan yüzeyi yari pürüzlü veya tam pürüzlü bir hale getiren bir zemin kaplama türüdür.

Epoksi Multilayer Kaplama

Epoxy Multilayer Zemin Kaplama Amaç
Epoksi Multi Layer kaplama temizlenmesi kolay ve toz tutmayan genel agir trafige maruz kalan alanlarda tercih edilen bir zemin kaplama malzemesidir. Kolay temizlenir orta oranda mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanimi vardir.

Epoksi Multi Layer kaplama, yeni beton zeminlerde veya asinmis, çukurlasmis, zedelenmis beton zemin yüzeylerini parlak, yogun ve yari pürüzlü - tam pürüzlü bir hale getiren bir zemin kaplama türüdür. Kimyasal nitelikli bu kaplama ile zeminler hizli, dayanikli bir sekilde olusturulabilir. Zemin kaplamasi yapildiktan yaklasik bir gün sonra üzerinde yürüme için hazir hale gelir. Tam mekanik ve kimyasal dayanim için 7 gün beklenerek agir yüke maruz birakilmamalidir.

Laminasyonlu Epoksi M. K.

Kolay temizlenir yüksek oranda mekanik mukavemeti ve kimyasal dayanimi vardir. Oynar veya oynamasi muhtemel , yüksek dayanim istenen zeminler de ; laminasyon uygulamasi ile daha saglam ve rijit kaplama elde edilir.

1. Yüzey Hazirligi Yapilmasi
Epoksi kaplama isinin birinci adimi olarak; gevsek parçaciklarin, düsük mukavemetli serbet tabakasinin alinmasi ve yüzeyin pürüzlendirilmesi amaciyla, yüzey hazirligi yapilacaktir.. Aderansi azaltacak veya engelleyecek; her türlü toz, boya, yag, gres benzeri kir yüzeyden temizlenmelidir. Yagin çok derinlere isledigi tabakalar var ise bu tabakalarin kaldirilmasi gerekebilir. Yagli bir yüzeye epoksi uygulamasi yapilmaz. Yüzeyler saglam, temiz ve pürüzlü hale getirilir. Hazirlanmis yüzeylere bir sonraki asamada epoksi astar uygulamasi yapilacaktir. Epoksi astar yüzey ile yapilacak boya arasindaki baglayici katmandir. Astarin görevini yapabilmesi, betona tutunabilmesi için yüzey hazirliginin teknigine uygun bir sekilde yapilmasi çok önemlidir.